زندگی نامه و بیوگرافی کریستن استوارت بازیگر زن آمریکایی

زندگی نامه و بیوگرافی کریستن استوارت بازیگر زن آمریکایی

Kristen Jaymes Stewart (کریستن جیمز استوارت) در تاریخ 9/آوریل/1990 در لس‌آنجلس،کالیفرنیا در خانواده ای پر جمعیت و اهل سینما بدنیا آمد.

پدر وی جان استوارت مدیر صحنه و تهیه کننده تلویزیون و مادرش جولز مان استوارت کارگردان سینما می باشد.

کریستن از کودکی علاقه بسیار زیادی به بازیگری داشت و در تئاترهای مدرسه ای حضوری پررنگ داشت.وی برای اولین بار و زمانی که تنها 8 سال بیشتر نداشت به طور اتفاقی با یکی از استعدادیابهای بازیگری اشنا شد،این اشنایی زمانی رخ داد که او در حال بازی در یکی از نمایش های مدرسه ای به نام کریسمس بود که یکی از استعداد یاب های معروف از بازی او بسیار خوشش امد و همین امر باعث شد تا کریستن به سینما راه باشد.

کریستن در اولین حضور خودش در مقابل دوربین در فیلم (سیزدهمین سال) توانست در نقشی کوتاه و بدون دیالوگی در نقش دختری در مسیر آبشار به ایفای نقش بپردازد و از فیلم های قبل از مشهوریت وی می توان به فلینتستونز و همینطور ایمنی اشیاء اشاره کرد.

آغاز حرفه بازیگری کریستن استوارت

فعالیت بازیگری کریستن در سن هشت سالگی اش شروع شد (۱۹۹۹–۲۰۰۳)، بعد از اینکه یک نماینده بازی او را در نمایش نامهٔ کریسمس مدرسهٔ ابتدایی‌اش دید. اولین نقش او اجرای یک نقش بدون دیالوگ در فیلم سیزده سال بود. بعد از آن او نقش دختری را در فیلم فلینتستونز در زنده باد راک وگاس بازی کرد که حلقه‌ای را پرتاب می‌کند. سپس در فیلم ایمنی اشیاء نقش دختر پسر واری را بازی کرد که مادر بیوه‌اش مشکلات زیادی داشت (با بازی پاتریشیا کلارکسون) کریس نقش اصلی را در فیلم هالیوودی اتاق وحشت داشت، او نقش دختر عبوس و دیابتی یک مادر طلاق گرفته را بازی کرد (با بازی جودی فاستر) نقدهای این فیلم به طور کلی مثبت بود و استوارت توانست نظرهای مثبتی را برای بازی خوبش به دست آورد.

بعد از موفقیت فیلم اتاق وحشت وی در یک فیلم ترسناک دیگر به ایفای نقش پرداخت. در نهر سرد مانور، او نقش دخترِ دنیس کوئِید و شارون استون را به عهده داشت، اما این فیلم عملاً از جدول باکس آفیس خارج شد.

زندگی خصوصی کریستن استوارت

کریستن استوارت هم‌اکنون در لس‌آنجلس زندگی می‌کند. وی سابق بر این ارتباطِ نزدیکی با همتایِ بازیگرش در سری گرگ و میش، رابرت پتینسون داشت.او بعد از این ماجرا رابطهٔ جدیدی را با یک تولید کنندهٔ محتوای بصری به نام آلیشیا کارگریل و خوانندهٔ فرانسوی استفانی «سوکو» سوکولینسکی آغاز کرد.از اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی، استوارت، با یکی از مدل‌های ویکتوریا سیکرت به نام استلا ماکسول در ارتباط بوده است.

در تاریخ ۴ فوریه سال ۲۰۱۷ و در برنامهٔ پخش زنده شنبه شب، استوارت اذعان داشت که به شدت همجنسگرا است.در مصاحبه‌ای دیگر وی بیان داشت؛ این نکتهٔ قابل توجهی است که شما مجبور نیستید هر موضوعی را زیاده از حد کِش بدهید خصوصاً در رابطه با موضوعی همانند اینکه آیا شما یک هم جنسگرای صرف هستید یا هر چیز دیگری.

تصاویر کریستن استوارت

منبع: imdb و wikipedia