بیوگرافی پل واکر paul walker

بیوگرافی پل واکر paul walker

در بیوگرافی امروز سعی داریم تا به بررسی زندگی و همینطور بازی های بازیگر محبوب سینمای هالیوود بپردازیم که توانست با بازی در مجموعه فیلم های سریع و خشن به معروفیت بسیار زیادی دست پیدا کند.پُل واکر در 12 سپتامبر 1973 در شهر گلندل در ایالت کالیفرنیا آمریکا چشم بر جهان گشود. دوران بازیگری واکر با بازی در تبلیغات تلویزیونی ” پامپرز ” در سن دو سالگی آغاز شد! وی پس از طی کردن مدارج تحصیلی با توجه به چهره خاص و علاقه ای که به بازیگری داشت تصمیم به ورود به این حرفه گرفت و در سال 1985 در چندین شوی تلویزیونی از جمله بزرگراه به بهشت و رئیس کیه ؟ حضور پیدا کرد.برای ادامه بیوگرافی Paul Walker با ما همراه باشید.

دوران بازیگر واکر چگونه آغاز شد؟

دوران بازیگری واکر در سینما از سال 1986 با فیلم کمدی – ترسناک « هیولا در قفسه » آغاز شد. حضور واکر در سالهای بعد در سینما موفقیت چندانی برای او به همراه نداشت تا اینکه در سال 1998 با بازی در فیلم « ملاقات با دیدلز » توانست تا حدودی نام خود را بر سر زبانهای بیندازد. واکر در فاصله کوتاهی پس از اکران « ملاقات با دیلز » در چندین فیلم در نقش مکمل ظاهر شد تا اینکه در سال 2001 موفق به حضور در فیلم اکشن « سریع و خشمگین » در مقابل ون دیزل شد. فیلمی که با فروش خیره کننده در گیشه باعث شهرت روز افزون واکر شد و ساخت دنباله های متعدد برای این فیلم ، جای پای وی را به عنوان یک بازیگر مستعد مطرح کرد.در سالهای بعد واکر فارغ از حضور در مجموعه فیلمهای دنباله دار « سریع و خشمگین » ، در چندین اثر ارزشمند از جمله « پرچم پدران ما » به کارگردانی کلینت ایستوود و « هشت درجه زیر صفر » حضور پیدا کرد که به اعتبار جایگاه بازیگری وی افزود.

پلیزنتویل فیلمی محصول سال 1998به کارگردانی گری راس می باشد. در این فیلم بازیگرانی همچون توبی مگوایر، جف دانیلز، جوآن آلن، ویلیام اچ میسی، پل واکر، جی تی والش، ریس ویترسپون، مارلی شلتن، جوزپه اندروز، جنی لویس، جین کاچمارک، دان ناتز، دیوید تام ایفای نقش کرده‌اند.

پل واکر در 30 نوامبر 2013 در یک تصادف جان باخت.